УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО

НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Новини

Головна

Про нас

Члени

Як вступити

Сертифікація

Стандартизація

Атестація ЛНК

Послуги з НК

Публікації

Конференції

Конкурси

Фотоальбом

Для контактів

 

 

 

09.01.24 Олегу Михайловичу Карпашу – 75 років!
19.11.23 Опубліковано №4 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"
19.11.23 Конференція «Сучасні напрями розвитку адитивних технологій»
18.10.23 Спогади про видатного вченого Б.Є. Патона
18.10.23 Опубліковано №3 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"
02.08.23 Генеральна Асамблея Європейської федерації з НК в Лісабоні
02.08.23 Короткий звіт про 13-у Європейську конференцію з НК ЕСNDT-2023
28.06.23 Опубліковано №2 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"
23.03.23 Опубліковано №1 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"
23.03.23 Новини в галузі стандартизації
23.03.23 Навчальний посібник «Моніторинг стану конструкцій (введення в професію)»
27.01.23 Пам'яті Юрія Купріяновича Бондаренка
   

Сторінки історії Товариства:

 2021-2022    2016-2020    2011-2015    2006-2010    2001-2005


Олегу Михайловичу Карпашу – 75 років!

Правління Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики вітає з 75-річчям від дня народження Карпаша Олега Михайловича – доктора технічних наук, професора, професора кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, віце-президента УТ НКТД, заслуженого працівника газової промисловості України, академіка Української нафтогазової академії та Міжнародної академії стандартизації, заслуженого діяча науки і техніки України (2001), лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (2006), лауреата ордена «За заслуги» III ступеня (2010).

Багаторічний трудовий шлях О.М. Карпаша нерозривно пов'язаний зі створенням сучасних засобів і високоефективних технологій неруйнівного контролю і технічної діагностики нафтогазового бурового обладнання та інструменту, з розробленням нових методів та технологій визначення фактичного технічного стану металоконструкцій довготривалої експлуатації, впровадженням у виробництво комплексу засобів – стаціонарних і пересувних лабораторій для нафтогазовидобувної промисловості, з вихованням нових поколінь сучасних фахівців і молодих вчених. Він сформував власну наукову школу «Методи та засоби забезпечення технологічної безпеки обладнання, споруд і конструкцій довготривалої експлуатації», а під його керівництвом було захищено 3 докторських та 17 кандидатських дисертацій.

Значним є внесок О.М. Карпаша у науково-технічну і педагогічну діяльність Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на посаді проректора з наукової роботи (2001-2017) і завідувача кафедри технічної діагностики і моніторингу, яку він заснував і очолював до 2014 року. В різні роки був заступником головного редактора науково-технічних журналів «Нафтогазова енергетика», «Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ», «Науковий вісник ІФНТУНГ», членом редколегії журналів «Технічна діагностика та неруйнівний контроль», «Методи і прилади контролю якості», «Ринок інсталяцій», «Machinery technology, Materials» (Болгарія), Journal of Hydrocarbons Mines and Environmental Research (Франція), учасником численних міжнародних наукових проєктів.

У творчому доробку О.М. Карпаш має майже 400 публікацій, понад 50 патентів і авторських свідоцтв, 4 монографії, 10 навчальних підручників, більше 40 нормативних документів.

Шановний Олеже Михайловичу!

Щиро бажаємо подальших успіхів у Вашій багатогранній діяльності, реалізації всіх Ваших найсміливіших задумів і найзаповітніших мрій, незмінної удачі, міцного здоров' я і благополуччя. Нехай у Вашому житті завжди будуть присутні лише позитив, прекрасний настрій і чудові люди, робота приноситиме лише радість, а вдома завжди чекатимуть благополуччя, тепло і затишок!

Правління Українського товариства НКТД


 

Опубліковано №4 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"

В номері:

 • Академік Борис Євгенович Патон. До 105-річчя від дня народження

 • ЛОБАНОВ Л.М., САВИЦЬКИЙ В.В., ШУТКЕВИЧ О.П., ШИЯН К.В., КИЯНЕЦЬ І.В. Неруйнівний метод визначення залишкових напружень у зварних з’єднаннях на основі використання імпульсів струму високої щільності та спекл-інтерферометрії

 • ВОРОНА Г.В., МАХНЕНКО О.В., МІЛЕНІН О.С. Ефективність розвантаження ділянки трубопроводу АЕС з дефектом стоншення стінки при встановлені бандажу або зварної муфти

 • ДЯДІН В.П., ДАВИДОВ Є.О. Утворення крайових хвиль від напівпрозорих тріщин

 • НЕДОСЄКА С.А., НЕДОСЄКА А.Я., ЯРЕМЕНКО М.А., ОВСІЄНКО М.А., БОЙЧУК О.І. Багатоступенева фільтрація та багатопараметрична кластеризація подій АЕ

 • МУРАВСЬКИЙ Л.І. Розвиток оптико-цифрових методів неруйнівного контролю тонкостінних оболонкових конструкцій авіакосмічної техніки (Огляд)

 • ПОСИПАЙКО Ю.М., АНДРЕЄВ А.М. Моніторинг технічного стану резервуарів на українській антарктичній станції «Академік Вернадський»

 • П’ята наукова конференція з неруйнівного контролю литва, кованих і вальцьованих виробів

 • XX Міжнародний енергетичний бізнес-форум

 • Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики


 

Конференція «Сучасні напрями розвитку адитивних технологій»


     27 листопада 2023 року в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України відбулася конференція «Сучасні напрями розвитку адитивних технологій», що була присвячена 105-й річниці від дня народження академіка Бориса Патона.
Захід проходив у змішаному форматі та об’єднав науковців і фахівців, які працюють у галузі адитивних технологій.
     У конференції взяли участь представники Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона
НАН України, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, Фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України, Інституту транспортних систем і технологій НАН України, Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України, Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, Інституту магнетизму НАН України та МОН України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, Українського державного хіміко-технологічного університету, ПрАТ «НВО «Червона Хвиля», ТОВ «Фроніус Україна», ТОВ «Адитивні лазерні технології України», НВФ «Діагностичні прилади», НВФ «Ультракон», АТ «Інститут титану», ТОВ «НВО «ГЛОБАЛ ІНЖИНІРІНГ», АТ «Мотор Січ» тощо.
     Також під час роботи конференції була проведена виставка «Зварювання та споріднені технології».


  Дізнатися більше і переглянути фотозвіт 


Джерело: web-сайт ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАН України


Спогади про видатного вченого Б.Є. Патона

 

Спеціальний випуск друкованого видання УТ НКТД "НК-Інформ" має назву "Борис Патон - фундатор науки з дефектоскопії та моніторингу конструкцій. Спогади про спільні досягнення".

Видання присвячене 105-й річниці від дня народження Бориса Євгеновича Патона (1918-2020) - академіка, президента Національної академії наук України, директора Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, його внеску в розвиток сучасних технологій зварювання і споріднених технологій.

Публікація складається з двох частин. В першій - автор (проф. В.О. Троїцький) ділиться з читачами своїми спогадами про багаторічну спільну роботу з Б.Є. Патоном - фундатором нового та той час наукового напрямку "технічна діагностика та неруйнівний контроль". В другій частині йдеться про основні напрямки робіт відділу неруйнівних методів контролю ІЕЗ ім. Є.О.Патона з дефектоскопії та моніторингу стану зварних конструкцій та споруд.

За цим посиланням: Troitskiy_Memories about Paton.pdf можна завантажити електронну версію збірника. Приймаються замовлення на друковану версію: ndt@paton.kiev.ua, larimart@ukr.net.


 

Опубліковано №3 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"

В номері:

 • СОЛОМАХА Р.М., РИБАЧУК В.Г., УЧАНІН В.М. Розподіл ефективної коерцитивної сили складених зразків при її вимірюванні приставними магнітними перетворювачами

 • МІЛЕНІН О.С., ГЛУХОВСЬКИЙ В.Ю., ВЕЛИКОІВАНЕНКО О.А., ЛИТВИНЕНКО В.А. Чисельно-інструментальний метод термографічного контролю стану великогабаритних конструкцій та споруд

 • ЛОБАНОВ Л.М., СТЕЛЬМАХ Д.І., САВИЦЬКИЙ В.В., ДЯДІН В.П., ШУТКЕВИЧ О.П., КОЗАЧЕК А.Г. Дистанційна оцінка пошкоджень Київської телевежі на основі застосування аерофотозйомки та методу фотограмметрії

 • ЮРЖЕНКО М.В., КОВАЛЬЧУК М.О., КОНДРАТЕНКО В.Ю., ДЕМЧЕНКО В.Л., ГУСАКОВА К.Г., ВЕРБОВСЬКИЙ В.С., ЖУК Г.В., КОСТОГРИЗ К.П., ГОЦИК І.А. Вплив газових сумішей водню з метаном на фізичну та хімічну структуру поліетиленових труб з ПЕ-80

 • НЕДОСЄКА С.А., НЕДОСЄКА А.Я., ЯРЕМЕНКО М.А., ОВСІЄНКО М.А., ГУР’ЯНОВ О.М. Використання методу акустичної емісії для оцінки змін властивостей сталі 17Г1С після тривалої експлуатації

 • QUINTANA M.J., JI Y., COLLINS P.C. Затребуваність і перспективи поєднання матеріалознавства та неруйнівної оцінки матеріалів для адитивного виробництва металопродукції

 • 13-а Європейська конференція з неруйнівного контролю

 • Державний політехнічний музей імені Бориса Патона

 • Міжнарожний промисловий форум

 • Пам’яті В.В. Панасюка

 • Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики

Натиснувши на фото обкладинки журналу можна переглянути текст розділу "Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики" і звіт про 13-ту Європейську конференцію з НК в Лісабоні, що розміщено на цьому сайті з дозволу видавництва.

Для інформації стосовно отримання повної електронної версії цього номеру і передплати наводимо посилання https://patonpublishinghouse.com/ukr/journals/tdnk/subscription на сайт журналу.


 

 

Генеральна Асамблея Європейської федерації з НК в Лісабоні

(за матеріалами офіційного Протоколу засідання)

 

4 липня 2023 року в рамках 13-ї Європйської конференції з неруйнівного контролю в Лісабоні відбулося засідання Генеральної асамблеї Європейської федерації з неруйнівного контролю (EFNDT).

Було повідомлено, що Російське товариство НКТД було відсторонено від участі в засіданнях EFNDT і позбавлене права голосу у зв’язку із запровадженими щодо РФ європейськими санкціями. Напередодні засідання було отримано електронний лист від РОНКТД про відмову від членства в EFNDT.

Президент EFNDT Fermin Gomez (Португалія)  представив звіт Ради директорів Федерації, повідомив про відставку віце-президента EFNDT Алєксандра Мулліна (РФ), Pavel Mazal (Чехія), закінчення повноважень Peter Trampus (Угорщина), а також запропонував створити новий форум цивільного будівництва та конструкцій.

Відбулася дискусія щодо робочих груп і нового Статуту організації, web-сайту і електронної газети EFNDT, угоди про співпрацю з фінансових питань з TIC - міжнародною асоціацією, що представляє незалежні компанії з випробувань, перевірки та сертифікації.

Peter Trampus підбив підсумки виконання Європейського проекту RIMA (Robotics for Inspection and Maintenance), спрямованого на створення мережі центрів цифрових інновацій і галузевих асоціацій для підтримки впровадження робототехніки та допомоги малим і середнім компаніям, розробки нових рішень для різних галузей промисловості.

Etienne Martin (Франція) розповів про взаємовідносини EFNDT з ENIQ (European network for inspection and qualification).

Rene Klieber (бухгалтер EFNDT, Швейцарія) і Casper Wassink (аудитор EFNDT, Нідерланди) пояснили питання бюджету EFNDT на 2023 рік.

Thomas Wenzel (Німеччина), Bento Alves (Португалія) і David Gilbert (Велика Британія) взяли участь в обговоренні питання сертифікації персоналу, зазначивши, зокрема, що системи сертифікації товариств з НК їхніх країн вже перейшли на випуск цифрових сертифікатів з QR-кодом, завдяки якому кожен сертифікат можна перевірити за кілька секунд.

Відбулися вибори президента, віце-президента та членів Ради директорів EFNDT. Нижче наведено список обраних членів Ради директорів.

 

Президент:

Fermin Gomez 

Іспанія

Віце-президент:

Ezio Tuberosa

Італія

Члени:

Bento Ottone Alves

Португалія

 

Gerald Idinger

Австрія

 

Thomas Wenzel

Німеччина

 

David Gilbert

Велика Британія

 

Peter Fisch

Швейцарія

 

Tomasz Chady

Польща

 

Frederic Schaditzki

Франція

 

На завершення засідання, його учасникам була представлена відеопрезентація, присвячена наступній Європейській конференції з НК, яка відбудеться в 2026 році в Вероні (Італія).

 


Короткий звіт про 13-у Європейську конференцію з неруйнівного контролю ЕСNDT-2023

 

На протязі 3-7 липня 2023 року у Лісабоні (Португалія), відбулася 13-а Європейська конференція з неруйнівного контролю (13th European Conference on Non-Destructive Testing – ЕСNDT-2023). В роботі форуму брали участь члени Європейської федерації з неруйнівного контролю (EFNDT) і ряд асоційованих членів (Південно-Африканська республіка, Японія та інші). Україну на конференції представляли співробітники Національної Академії наук України та Національного технічного університету України “KПІ ім. Ігоря Сікорського”, які зробили  доповіді зі створення систем неруйнівного контролю та захисту літальних апаратів від обледеніння (М. Казакевич), а також щодо практичних питань діагностики вихрострумовим методом (В. Учанін, Ю. Лисенко).

Конференція була організована Асоціацією з неруйнівного контролю Португалії (FSEND-RELACRE) під егідою EFNDT, яка відзначила 25-річний ювілей від дня заснування (1998). Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики є одним з організаторів та постійним учасником заходів Федерації, які проходили в Празі, Мюнхені, Гетеборзі та інших центрах Європи.

Високий рівень представництва та масштаб організації продемонстрували важливість цього напряму  інженерії для створення умов безпечної експлуатації відповідальних об’єктів промисловості і транспорту.

Програма міжнародного форуму включала демонстрацію останніх досягнень в дослідженнях та застосуванні методів НК в різних секторах. На потужній виставці, що проходила одночасно, було продемонстровано сучасне обладнання в галузі НК, яке підтверджувало зв'язок науки та її практичного застосування. Україну на виставці представляв колектив ПрАТ "АСОЦІАЦІЯ ОКО" (Т. Луценко).

Під час відкриття конференції до учасників звернулись президент Асоціації НК Португалії пан Бенто Оттоне Aлвeс та президент EFNDT пан Фермін Гомес Фралле з теплими  побажаннями. Доповіді щодо останніх наукових досягнень в галузі НК (іх було 346) стосувались усіх напрямків дефектоскопії за секціями: - NDT композитів; - Ультразвук (лазерна  та ультразвукова техніка, з повітряним зв'язком, нелінійна); - Поверхневі методи (MPI & PT); - NDE & NDT цивільної інфраструктури, структурної інженерії та матеріалів; - Green & Echo Technology, - акустичний моніторинг; - Емісійний, резонансний, вібраційний аналіз; - Біомедичні технології та інші.

В останній день конференції відбулися Генеральна асамблея ЕFNDT з загальних питань та спільний семінар ЕFNDТ-ICNDT за темою “Навчання, кваліфікація та сертифікація – нова редакція стандарту 9712”. Офіційна публікація доповідей запланована в серпні ц.р.

Важливою подією міжнародної зустрічі був День наукових досліджень Міжнародної академії НК (АNDTІ). Українське товариство НКТД знаходилось у витоків заснування АNDTI, почесним членом якої у свій час було обрано академіка Б.Є.Патона.  В ході засідання діючий президент Академії – Пітер Трампус доповів про перспективи розвитку Академії, а екс-президент та засновник ANDTІ Джузеппе Нардоні розповів про можливості залучення законів квантової фізики для розвитку дефектоскопії. Дійсний член Академії Девід Гілберт (Британський Інститут НК) запропонував інтегровану Програму підготовки з NDT. Це підтримав Пітер Трампус у доповіді щодо створення курсу щодо вищої освіти, який оформлено у вигляді пілотного проекту “NDT, Інженерія цілісності”. Він пропонує включити кваліфікацію “NDT” до переліку спеціальностей вищої освіти, пропагувати та вважати одним з пріоритетів діяльності АNDTІ. Це важлива професія, яка спрямована на розробку матеріалів, методів та технологій НК, оцінку працездатності конструкцій на базі матеріалознавства, механіки руйнування та інших наук, гарантуючих безпеку в індустрії.

В цілому 13-а Європейська конференція з НК в Лісабоні пройшла на високому рівні. Наступна – 14th ECNDT планується у 2026 році у Вероні (Італія).

На пам'ять від Лісабону залишаються  доброзичливість Португалії і причал від якого Васко де Гама відплив за своєю мрією відкриття нових шляхів.

Автор: М. Л. Казакевич

заст. голови УТ НКТД, к.хім.н., с.н.с., дійсний член АNDTІ

 


 

Опубліковано №2 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"

В номері:

 • Лауреати премій НАН України імені видатних учених

 • Інтерв’ю з директором ТОВ НВФ «Ультракон» Ігорем Павлієм

 • УЧАНІН В.М., ЛУЦЕНКО Г.Г.,ОПАНАСЕНКО А.В. Автоматизовані системи вихрострумового контролю з накладними перетворювачами подвійного диференціювання

 • ЮЗЕФОВИЧ Р.М., ЯВОРСЬКИЙ І.М., ЛИЧАК О.В., ГНАТИШИН В.В., ВАРИВОДА М.З. Виділення та аналіз детермінованої складової вібрацій методом найменших квадратів

 • ЛОБАНОВ Л.М., КНИШ В.В., ПАЩИН М.О., КОТ В.Г., МІХОДУЙ О.Л., ПЕКАР Є.Д., LUYI HUANG, АЛЬОШИН А.О. Неруйнівне визначення залишкових напружень у зварних з’єднаннях на базі поєднання ультразвукового методу та електронної спекл-інтерферометрії

 • ПЛЄСНЕЦОВ С.Ю., СУЧКОВ Г.М., МИГУЩЕНКО Р.П., КРОПАЧЕК О.Ю., ПЛЄСНЕЦОВ Ю.О., ДОНЧЕНКО А.В. Застосування ультразвукових пакетних імпульсів хвиль Релея для контролю твердості поверхнево загартованих металів

 • СТЕШЕНКО Я.В., МОМОТ А.С., ПРОТАСОВ А.Г., МУРАВЙОВ О.В. Автоматизація процесу сегментації зображень дефектів металевих поверхонь з використанням нейронної мережі U-Net

 • ЮРЖЕНКО М.В., КОВАЛЬЧУК М.О., КОНДРАТЕНКО В.Ю., ДЕМЧЕНКО В.Л., ГУСАКОВА К.Г., ВЕРБОВСЬКИЙ В.С., ЖУК Г.В., КОСТОГРИЗ К.П., ГОЦИК І.А. Вплив газових сумішей водню з метаном на фізичну та хімічну структуру поліетиленових труб діючих газорозподільних мереж України

 • ІНФОРМАЦІЯ

 • Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики

Натиснувши на фото обкладинки журналу можна переглянути текст розділу "Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики".

Для інформації стосовно отримання повної електронної версії цього номеру і передплати наводимо посилання https://patonpublishinghouse.com/ukr/journals/tdnk/subscription на сайт журналу.


 

Опубліковано №1 за 2023 рік журналу "Технічна діагностика та неруйнівний контроль"

 

Починаючи з цього номеру в журналі започатковується нова рубрика – «Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики». У ній будуть публікуватися статті про нові технології НКТД; висвітлюватися новини в галузі стандартизації і сертифікації персоналу з НК; обговорюватися проблемні питання, з якими стикаються спеціалісти, що розробляють технології, прилади і виконують НК; надаватися інформаційні матеріали про різноманітні заходи з НК в Україні та за кордоном і участь у них українських спеціалістів тощо.

Ця рубрика відкривається на заміну Інформаційному бюлетеню УТ НКТД «НК-інформ» з метою більшого охоплення спеціалістів, що працюють у галузі неруйнівного контролю і технічної діагностики.
Запрошуємо Вас, шановні читачі, брати участь в інформаційному наповненні цього розділу журналу і надсилати для публікації в ній матеріали, що можуть зацікавити читачів журналу.

 

Натиснувши на фото обкладинки журналу (праворуч) можна переглянути зміст номеру і текст розділу "Новини Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики".

Для інформації стосовно отримання повної електронної версії цього номеру і передплати наводимо посилання https://patonpublishinghouse.com/ukr/journals/tdnk/subscription на сайт журналу.


 

Новини в галузі стандартизації


Наказом №288 від 28 грудня 2022 р. ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», яке виконує функції національного органу стандартизації, прийнято 20268 європейських нормативних документів CEN/CENELEC як національні нормативні документи методом підтвердження з наданням чинності з 31 грудня 2023 р.
Значну кількість цих стандартів складають стандарти з неруйнівного контролю, перелік яких наведено за цим посиланням.

Технічним комітетам стандартизації України доручено визначити національні стандарти, положення яких суперечать положенням прийнятих відповідно з цим наказом європейських стандартів CEN/CENELEC, прийняти та надати до ДП «УкрНДНЦ» протоколи засідань щодо їх скасування, а також визначити гармонізовані національні стандарти, зміни та поправки до них, які необхідно скасувати.


 

Навчальний посібник «Моніторинг стану конструкцій (введення в професію)»


Вийшла з друку нова книга з питань неруйнівного контролю: «Моніторинг стану конструкцій (введення в професію)» (автор - проф. В.О. Троїцький, видавництво НВФ «Інтерсервіс»).
У книзі представлені основи неруйнівного контролю якості металоконструкцій, газо- та нафтопроводів, елементів залізничного транспорту, продукції машинобудування, посудин високого тиску, композиційних матеріалів, а також 120 технологій та навчальних плакатів з моніторингу стану конструкцій.
У книзі описані оригінальні рішення з магнітного, капілярного та інших методів неруйнівного контролю. Так, в останні роки почав широко застосовуватися рухомий рентгенотелевізійний контроль. Дефектоскопісти України навчилися виготовляти недорогі, портативні, дистанційно-керовані РТК-перетворювачі, за допомогою яких можливо виконувати моніторинг технічного стану будь-яких об’єктів, виготовлених з будь-яких матеріалів. Портативні РТК-перетворювачі можуть бути створені на основі мініатюрних стоматологічних ПЗЗ-матриць або на основі флюороскопічних екранів та оптоелектроніки високої роздільної здатності, яка використовується в астрономії. Обидва рішення дозволять виконувати НК у реальному часі без затратних матеріалів. Такі РТК-технології з часом зменшать застосування УЗК і повністю витіснять плівкову радіографію.
Під керівництвом проф. В.О. Троїцького, завідувача відділу ІЕЗ ім. Є.О. Патона, виконано чимало робіт з оцінки якості різних споруд, розроблено багато методик радіаційних, магнітних, акустичних, оптичних, теплових та інших методів оцінки стану матеріалів.
Приймаються заявки на замовлення книги: ndt@paton.kiev.ua, larimart@ukr.net.


Пам'яті Юрія Купріяновича Бондаренка


     Дирекція і колектив Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, Правління Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики з глибоким сумом сповіщає, що вранці 26 січня на 76 році життя назавжди зупинилося серце нашого колеги і друга


БОНДАРЕНКА ЮРІЯ КУПРІЯНОВИЧА
 

кандидата технічних наук, ветерана Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, провідного наукового співробітника лабораторії надійності зварних конструкцій, керівника сектору атестації, сертифікації та технічної експертизи, члена правління Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики, члена-кореспондента Транспортної академії України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки.

     Ю. К. Бондаренко народився в Києві. Після закінчення в 1971 р. Київського політехнічного інституту, незмінно працював в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. У 1986 р. захистив кандидатську дисертацію за фахом «методи контролю в машинобудуванні». Займався дослідженнями, розробкою та впровадженням засобів забезпечення якості в галузях машинобудування, транспорту, нафтопроводів та хімічної промисловості. Він приймав безпосередню участь у розробці і впровадженні систем неруйнівного контролю й забезпечення якості на ряді провідних підприємств: «Мостобуд» (Київ), Дрогобицький долотний завод, Харцизький трубний завод, Крюківський вагонобудівний завод, НВФ «Зонд» (Івано-Франківськ), ВО «Оріана» (Калуш), Виксунський і Бакинський металургійні заводи, Житомирський завод металоконструкцій, АТ «Дніпроазот» та на багатьох інших промислових підприємствах, керував роботами з технічної експертизи та організації випробувань зварних конструкцій, виробів, матеріалів, технологій, розробками систем управління якістю зварювального виробництва, досліджував проблеми та методи забезпечення якості, технічноі експертизи, управління ризиками у зварювальному виробництві, технологічних процесів зварювання та технічних послуг у галузі зварювання і неруйнівного контролю.

     Ю. К. Бондаренко – один із організаторів Національного атестаційного комітету України з неруйнівного контролю. Упродовж 32 років входив до складу правління Українського товариства НКТД, був членом товариства зварювальників України, головою атестаційної комісії персоналу з акредитації Національного агентства з акредитації України; технічних комітетів ТК-44, ТК-78 Національного органу стандартизації, аудитором із системи управління якістю «TUV Reinland», аудитором із продукції і послуг в системі «УкрСЕПРО», одним із учасників розробки і гармонізації стандартів та інших НД у галузі зварювання, контролю і забезпечення якості у зварювальному виробництві, делегатом 5-ї комісії «Контроль і забезпечення якості» Міжнародного інституту зварювання (ІІW), членом редакційних рад журналів «ТД і НК» і «Сварщик», автором більше 200 наукових статей та більше 20 авторських свідоцтв і патентів. Він був нагороджений подякою «За заслуги» Держстандарту України, нагрудним знаком і сертифікатом Міжнародного інституту зварювання, грамотою «За особливий внесок у ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС» МНС України, почесною грамотою Київського міського голови «За вагомий особистий внесок у розвиток промисловості, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм», відзнакою «Кращому дефектоскопісту» Українського товариства НКТД, Почесною грамотою Української асоціації якості «За сприяння розвиткові руху за якість і досконалість в Україні».

     Юрій Купріянович Бондаренко був світлою людиною і яскравою особистістю, незаперечним професіоналом в галузі НК і ТД, людиною компетентною, вольовою і доброзичливою. Прекрасні людські якості, висока ерудиція і комунікабельність здобули йому авторитет і заслужену повагу дефектоскопічної спільноти України.

     Світла пам'ять про нього назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.