УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО

НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Новини

Главная

Про нас

Члени УТНКТД

Фотоальбом

Як вступити

Сертифікація

Стандартизація

Атестація ЛНК

Послуги з НК

Публікації

Конференції

В регіонах

В Правлінні

Конкурси

НК - що це?

Для контактів

 

 

   
02.07.19 Міжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” у Львові
19.06.19 Запрошення на навчання до магістратури НАУ
26.04.19 Запрошення на навчання до магістратури ІФНТУНГ
22.01.19 Повідомлення Національного органу стандартизації про скасування стандартів ГОСТ
09.01.19 Вітання з ювілеєм О.М.Карпаша
10.12.18 Поздравляем с юбилеем А.В.Мозгового
04.12.18 Підсумки Науково-технічного семінару з НК на Міжнародному промисловому форумі-2018
28.11.18 К 100-летию академика Б.Е. Патона
02.10.18 Итоги совещания Европейской сети по контролю и аттестации (ENIQ)  в Хельсинки
01.10.18 Короткі статистичні підсумки конференції з НК в Одесі і фотозвіт
16.07.18 12-я Европейская конференция по неразрушающему контролю
20.04.18 Нарада ініціативної групи зі створення національної ради з НК і авіації
06.03.18 До відома членів технічного комітету стандартизації № 78
12.01.18 Повідомлення Технічного комітету ТК-78 стосовно прийняття нових стандартів з НК
   

Сторінки історії Товариства:

 2016-2017    2011-2015    2006-2010    2001-2005Міжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” у Львові

 

З 3 по 6 червня 2019 р. у м. Львові відбулася 6-а міжнародна конференція “Механіка руйнування матеріалів та цілісність конструкцій” (“Fracture Mechanics of Materials and Structural Integrity” FMSI 2019). Її організатори – Європейське товариство з цілісності конструкцій (ESIS), Українське товариство з механіки руйнування, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (ФМІ), НУ «Львівська політехніка». Голова оргкомітету конференції – академік НАН України В.В. Панасюк, заступники голови – академік НАН України Л.М. Лобанов та професор Ю.Я. Бобало. У конференції взяли участь понад 60 учасників з 14 країн (Аргентина, Греція, Індія, Іспанія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Польща, Португалія, США, Угорщина, Україна, Франція).

 

Основними напрямками роботи конференції були:

– механіка руйнування та міцність матеріалів;

– корозійне розтріскування;

– неруйнівний контроль (випробування) конструкцій;

– прикладна механіка.

 

Вперше за історію проведення цієї конференції проблеми неруйнівного контролю (НК) були виокремленні в окрему секцію, що пов’язано зі створенням в рамках ESIS технічного комітету ESIS-TC17 “Non-Destructive Evaluation” (голова Петер Трампус). Міжнародну спільноту НК на конференції крім Петера Трампуса представляв президент Міжнародної Академії НК Джузеппе Нардоні.

 

  Дивитись звіт про конференцію і фото 


Запрошення на навчання до магістратури

НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Кафедра машинознавства

Освітньо-професійна програма: «Якість, стандартизація та сертифікація»

 

Спеціальність: 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»

Галузь знань: 15 «Автоматизація та приладобудування»

Форми навчання: денна, заочна.

Термін навчання: 1,4 роки – ОС «Магістр».

Освітня кваліфікація: магістр з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки

Кваліфікація (за ДК 003:2010): 1493 Менеджер (управитель) систем якості, 2419.2 Фахівець із стандартизації, сертифікації та якості

 

Набір студентів здійснюється на 1-й курс за програмою підготовки фахівців  ОС «Магістр». Приймаються особи з базовою («Бакалавр») або повною («Спеціаліст», «Магістр») вищою освітою будь-якого напряму підготовки.

 

Профілюючі дисципліни: стандартизація продукції та послуг; сертифікація продукції та послуг; менеджмент якості; метрологічне забезпечення процесів управління якістю; інформаційні технології у сфері управління якістю, стандартизації та сертифікації; сертифікація персоналу; управління діяльністю підприємства; основи наукових досліджень; соціальна та екологічна відповідальність; стратегічне управління персоналом; аудит у сфері якості; процеси та системи управління якістю в авіації, ділова іноземна мова.

 

За цим посиланням Ви можете ознайомитись з більш детальною інформацією.


 

Запрошення на навчання до магістратури

 

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу з 2018 року розпочинає набір студентів на навчання  за  новою програмою   підготовки   магістрів за спеціалізацією   «Технічна діагностика обладнання та конструкцій» (рішення Вченої ради університету про відкриття згаданої спеціалізації  в  межах спеціальності 131 «Прикладна механіка» від 30.08.2017 року). Термін навчання 18 місяців.

 

Магістерська програма започаткована на базі кафедри Енергетичного менеджменту та технічної діагностики.

По закінченню  навчання,  магістри  додатково отримають  свідоцтво про спецпідготовку, яке дає змогу пройти атестацію на фахівця  з неруйнівного контролю  машин,  механізмів, устаткування  підвищеної  небезпеки І-го, і як виняток ІІ-го, рівня відповідно до  вимог ISO 9712:2012 "Неруйнівний контроль. Кваліфікація і сертифікація  персоналу  в  галузі неруйнівного  контролю" та ISO / TS 21759.  Ця процедура значно  спростить  подальше  їх працевлаштування у всіх сферах діяльності з технічного діагностування(нафтогазова промисловість, будівництво, транспорт, машинобудування, енергетика, хімічна промисловість тощо).

 

За цим посиланням Ви можете ознайомитись з більш детальною інформацією.


 

Повідомлення Національного органу стандартизації про скасування стандартів ГОСТ

 

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), яке виконує функції національного органу стандартизації України інформує про скасування в Україні стандартів Радянського Союзу, розроблених до 1992 року.

Відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку, Україна поступово впроваджує звід Європейських стандартів (EN) як національні стандарти, зокрема гармонізовані європейські стандарти, добровільне застосування яких вважається таким, що відповідає вимогам законодавства, зазначеного у Додатку III до цієї Угоди.

Одночасно з таким впровадженням Україна скасовує конфліктні національні стандарти, зокрема міждержавні стандарти (ГОСТ), розроблені до 1992 року.

На офіційному веб-сайті НОС www.uas.org.ua ® Питання-відповіді ® Стандартизація також надано роз’яснення стосовно використання НД, якщо ГОСТ скасований і рекомендації щодо дій, коли немає НД на заміну скасованому ГОСТ.

01.01.2019 сплив чотирихрічний перехідний період, коли ГОСТ, розроблені до 1992 року, мали бути скасовані.

Водночас, до НОС продовжували надходити пропозиції щодо продовження дії ГОСТ після 01.01.2019 року.

З метою виваженого реагування на такі пропозиції та з урахуванням рекомендацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі як центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері стандартизації, ДП «УкрНДНЦ» проведено відповідну роботу щодо зведення до мінімуму пропозицій заінтересованих сторін стосовно перенесення термінів скасування ГОСТ, розроблених  до 1992 року, після 01.01.2019.

У підсумку НОС прийнято низку наказів, якими з 01.01.2019 року відновлено чинність ГОСТ, розроблених до 1992 року. З переліками стандартів, чинність яких відновлено наказами НОС, можна ознайомится на офіційному сайті НОС uas.org.ua→Стандартизація→Накази ДП «УкрНДНЦ»→2018→Грудень.

 

Враховуючи вищезазначене повідомляємо, що подальше перенесення термінів після видання зазначених наказів ДП «УкрНДНЦ» є неможливим.

НОС наполегливо рекомендує всім заінтересованим сторонам, які в своїй роботі використовують ГОСТ, скористатися рекомендаціями, розміщеними на сайтах Мінекономрозвитку http://www.me.gov.ua та НОС http://www.uas.org.ua/ua/pitannya-vidpovidi/, та знайти альтернативу використанню стандартів Радянського Союзу, які фактично є регуляторними актами вже неіснуючої держави і суперечать нововведенням, запровадженим у сфері технічного регулювання України.

Крім того інформуємо, що за потреби розроблення національного стандарту на заміну ГОСТ будь-яка заінтересована сторона (органи влади, асоціації виробників, підприємства, громадські організації тощо) може виступити замовником такої роботи відповідно до статей 28 та 29 Закону України «Про стандартизацію».

 

З повним текстом інформаційного повідомлення можна ознайомитись за посиланням: http://uas.org.ua/ua/news/do-uvagi-koristuvachiv-standartiv-ta-tehnichnih-komitetiv-standartizatsiyi-ukrayini-tk/

 


 

Вітаємо з  ювілеєм Олега Михайловича Карпаша!

 

 

Вельмишановний Олеже Михайловичу!


Прийміть наші щирі і теплі вітання з 70-річчям!

В широких колах науково-технічної громадськості Ви відомі як знаний вчений, віце-президент Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Ваш багаторічний трудовий шлях в якості професора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, засновника і наукового керівника НВФ «ЗОНД», нерозривно пов’язаний зі створенням і впровадженням у виробництво високоефективних технологій і сучасних засобів неруйнівного контролю і технічної діагностики нафтогазового бурового обладнання, з вихованням високопрофесійних фахівців і молодих учених на кафедрі технічної діагностики та моніторингу і кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики, що Ви заснували.

Завдяки Вашому професіоналізму, таланту керівника, цілеспрямованості і стратегічному мисленню університет, в якому Ви багато років обіймали посаду проректора з наукової роботи, сьогодні є визнаним центром інновацій в освіті і дослідженнях, входить в число вищих навчальних закладів України, що розвиваються найбільш динамічно і рік від року зміцнює свої позиції в національних і світових рейтингах.

Ми поважаємо Вас за широку ерудицію, фундаментальні знання, багатий досвід і життєвий оптимізм. В Вас дивним чином поєднуються найрізноманітніші людські якості: світлий розум з багатою уявою, твердість характеру з життєвою мудрістю, інноваційні підходи в прийнятті рішень з умінням знайти підхід до кожного, висока вимогливість і організованість з доброзичливістю. Ви відрізняєтесь цілеспрямованістю, наполегливістю, вмінням бачити нове і втілювати в життя задумане.

Ми високо цінуємо багаторічне плідне творче співробітництво з Вами і впевнені, що і надалі наша спільна діяльність буде успішно розвиватися.

В день Ювілею бажаємо Вам, Олеже Михайловичу, успіхів у науковій і викладацькій роботі, взаєморозуміння з молоддю, з якою так тісно вона пов'язана, сил і натхнення для руху по дорозі знань, багато сміливих ідей для нових відкриттів, благополуччя і затишку у Вашій оселі, здоров'я і щастя Вам і Вашій родині!
 

Правління Українського товариства НКТД
Колеги з Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України
 


 

Поздравляем с юбилеем

Александра Всеволодовича Мозгового !

 

Правление Украинского общества неразрушающего контроля и технической диагностики, коллектив отдела №4 Института электросварки им. Е.О. Патона НАН Украины поздравляет с 70-летием вице-президента УО НКТД, директора Приднепровского АЦНК, одного из самых авторитетных специалистов Украины в области неразрушающего контроля Александра Всеволодовича Мозгового.
 
Закончив в 1971 году Днепропетровский государственный университет по специальности "Теоретическая физика", А.В.Мозговой на протяжении многих лет работал в Украинском НИИ технологии машиностроения. Под его руководством были разработаны и внедрены новые приборы и авт
оматизированные системы неразрушающего контроля крупногабаритных изделий ответственного назначения из полимерных и композиционных материалов. Позже он основал и возглавил Научно-производственное предприятие "Машиностроение" – одно из ведущих в Украине предприятий по разработке и поставке средств НК и ТД. Сегодня Александр Всеволодович продолжает заниматься научной работой, а также решает прикладные задачи по продвижению передовых технологий неразрушающего контроля на предприятиях ведущих промышленных отраслей Украины – атомной и тепловой энергетике, железной дороге и др., а также преподает на кафедре радиоэлектронной автоматики Днепропетровского национального университета имени Олеся Гончара.
Как член Совета Национального аттестационного комитета Украи
ны по неразрушающему контролю, Александр Всеволодович является одним из организаторов процесса обучения и аттестации персонала по НК в Украине в соответствии с международными стандартами. Приднепровский АЦНК, который он возглавляет является одним из ведущих учебных и экзаменационных центров в системе сертификации Украинского общества НКТД.
Являясь вице-президентом УО НКТД Александр Всеволодович ведет постоянную работу, направленную на объединение специалистов занятых в неразрушающем контроле «под крышей» Украинского общества неразрушающего контроля и технической диагностики для взаимного обмена знаниями и опытом. Он является многолетним организатором и научным куратором международной конференции «Современны
е методы и средства неразрушающего контроля и технической диагностики».
 
Сердечно поздравляем Александра Всеволодовича с юбилеем, желаем ему крепкого здоровья, счастья, хорошего настроения, семейного благополучия, новых профессиональных успехов и всего самого доброго, светлого и прекрасного!

Правление Украинского общества НКТД

 


Науково-технічний семінар «Сучасні технології неруйнівного контролю та їх застосування в промисловості»

 

У дні роботи XVII Міжнародного промислового форуму 2018 (20–23.11.2018) Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики провело традиційний Науково-технічний семінар «Сучасні технології неруйнівного контролю та їх застосування в промисловості». Робота семінару проходила в двох секціях.

 

Тематику доповідей Cекції №1 «Застосування сучасних технологій неруйнівного контролю в промисловості» можна розділити на три напрямки:

 • застосування методів неруйнівного контролю та технічного діагностування різноманітних виробів та конструкцій у різних галузях промисловості України;

 • стан законодавства України в сфері експертної діяльності з охорони праці, використання нормативних документів, що регламентують критерії дефектності виробів, та технічного регулювання у сфері виробництва відповідальних зварних конструкцій;

 • стандартизація та сертифікація спеціалістів з неруйнівного контролю в Україні, в тому числі з нових методів контролю.

Доповіді на Секції №2 «Розробка методів і нових технічних засобів неруйнівного контролю та діагностики стану матеріалів і виробів тривалої експлуатації» торкалися результатів виконання наукових досліджень у таких напрямках:

 • розробка моделі підсистеми контролю цілісності магістральних газопроводів системи автоматизації управління ГТС;

 • розробка системного інформаційного програмного забезпечення магнетоакустичної діагностичної системи;

 • виготовлення вузлів та блоків переносного апаратно-програмного комплексу для неруйнівного контролю металокомпозитних з‘єднань;

 • розробка пристрою неруйнівного контролю для ранньої діагностики обертових механізмів;

 • створення пристроїв діагностування вібраційного стану обладнання на основі інтелектуальних датчиків;

 • розробка і дослідження вихрострумових перетворювачів для контролю дефектності, електропровідності та напруженого стану елементів конструкцій;

 • розробка магнітних і магнітно-люмінесцентних композицій для фіксації результатів магнітопорошкової дефектоскопії;

 • удосконалення базового контролюючого акустико-емісійного обладнання та налаштування його функціональних вузлів і програмного забезпечення;

 • дослідження та перспективі застосування портативних скануючих рентгентелевізійних систем.

У роботі семінару взяли участь понад 80 фахівців з неруйнівного контролю та діагностування технічного стану промислових об‘єктів – представників Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України (Київ), Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України (Львів), Інституту технічної теплофізики НАН України (Київ), ТОВ НВФ "Промсервісдіагностика" (Київ), НВЦ ТД «Техдіагаз» (Київ), Запорізького залізорудного комбінату, ДП «Антонов» (Київ), АТ «Мотор Січ» (Запоріжжя), ПАТ «Укрзалізниця», ПрАТ «Інгок» (Кривий Ріг), ДП «Діамех-Україна» (Харків), ТОВ "ДДАП-Ракс" (Кам’янське), ТОВ УК "ТрансВагонСервіс" (Дніпро), НПП "Машинобудування" (Дніпро), УДВП "Ізотоп" (Київ), ДП "Інститут "УкрНДІпроект" (Київ), ТОВ «Зброяр», ДП «Київський експертно-технічний центр Держпраці», ДП "Черкаський експертно-технічний центр Держпраці", Асоціації «Укрексперт» (Київ), НТЦ неруйнуючого контролю (Київ), ТОВ "ТК "Спецмонтаж" (Київ), КП «Плесо» (Київ), ДП "Колоран" ІФХ ім. Л.В.Писаржевського НАН України (Київ), Кременчуцької ТЕС ПАТ "Полтаваобленерго", ТОВ "Харківський професійний коледж", деяких інших підприємств, а також викладачі і студенти профільних кафедр НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" і  Національного авіаційного університету.

В виставці технологій і обладнання для промисловості України взяли участь декілька українських компаній – виробників і постачальників засобів неруйнівного контролю і суміжного призначення: НВЦ «Діагностика та контроль», НТЦ «Промтехнології» (ТМ «Новотест»), НВП «Укрінтех», ТОВ «Хімлаборреактив».

 

Організатори семінару висловлюють щиру вдячність керівництву Міжнародного виставкового центру за всебічне сприяння в організації і проведенні семінару.                                                                            

 

О.Г. Бондаренко, с.н.с., ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАН України


 

К 100-летию академика Бориса Евгеньевича ПатонА

 

БОРИС ЕВГЕНЬЕВИЧ ПАТОН — выдающийся ученый в области сварки, металлургии и технической диагностики, имеющий  мировую известность. Он – автор многих основополагающих исследований и высоких технологий, видный государственный и общественный деятель. На протяжении 65 лет он руководит Институтом электросварки им. Е.О. Патона НАН Украины. С 1962 г. Борис Евгеньевич – бессменный Президент Национальной академии наук Украины.

                                           

Борис Евгеньевич родился 27 ноября 1918 г. в семье профессора Евгения Оскаровича Патона, заведующего кафедрой мостов Киевского индустриального института, известного специалиста в области мостостроения, действительного члена Академии наук УССР, который в 1934 г. основал Институт электросварки, носящий его имя.

В 1941 г. Борис Евгеньевич окончил Киевский индустриальный институт (в настоящее время Национальный технический университет Украины «КПИ им. И. Сикорского»). В 1941-1942 гг. работал инженером электротехнической лаборатории завода «Красное Сормово» в г. Горьком (ныне Нижний Новгород). Начало его научной деятельности приходится на 1942 г.

В 1958 г. Борис Евгеньевич стал академиком Академии наук УССР, а с 1962 г. – академиком Академии наук СССР.

Институт электросварки им. Е.О. Патона НАН Украины под его руководством вырос в крупный научно-технический комплекс с развитой структурой, включающей собственно исследовательский институт, конструкторско-технологические подразделения, различные инновационные структуры.

Наиболее оригинальные и широко применяемые результаты исследований Б.Е. Патона связаны с разработкой прогрессивных технологий неразъемных соединений, обработки металлов в различных условиях (в атмосфере, вакууме, под водой и др.). К ним относятся сварка под флюсом, в защитных газах, электрошлаковая сварка, стыковая сварка оплавлением, газотермическое напыление, лучевые технологии.

При непосредственным участием академика Б.Е. Патона был создан Всесоюзный научно-исследовательский институт неразрушающего контроля и завод по производству средств неразрушающего контроля. Б.Е. Патон уделяет много внимания решению проблем оценки и продления ресурса сварных конструкций, созданию эффективных методов и средств их технической диагностики.

Академик Б.Е. Патон первым начал и развил исследования в области космических технологий и конструкций; результаты ряда из них успешно прошли экспериментальную отработку при орбитальных полетах космических кораблей и в условиях открытого космоса. Под руководством Б.Е. Патона Институтом электросварки в сотрудничестве с медицинскими учреждениями разработана технология сварки живых тканей, которая позволила провести более 200 тысяч уникальных операций.

Огромное внимание проявляет Борис Евгеньевич к проблеме подготовки научных кадров высокой квалификации, профессиональной подготовки и переподготовки инженерно-технических работников и их аттестации в соответствии с международными и национальными стандартами. Благодаря усилиям Бориса Евгеньевича появилась профессия инженер-дефектоскопист и десятки кафедр Украины и других стран теперь выпускают таких специалистов.

Б.Е. Патон Президент Международной ассоциации академий наук, почетный Президент Международной инженерной академии, член Европейской академии и Международной академии технологических наук, почетный член Международной академии неразрушающего контроля и научно-технических обществ многих стран.

 

Члены Международной академии неразрушающего контроля, специалисты о неразрушающему контролю Украины сердечно поздравляют Бориса Евгеньевича с Юбилеем и желают здоровья и дальнейших творческих успехов!


 

Итоги совещания Европейской сети по контролю и аттестации (ENIQ)  в Хельсинки

 

С 24 по 25 октября 2018 в г. Хельсинки (Финляндия) прошло очередное совещание Европейской сети по контролю и аттестации (ENIQ) действующей в рамках международной ассоциации NUGENIA. Ассоциация NUGENIA объединяет ведущие мировые компании и научные институты, занимающиеся проблемами обеспечения и повышения безопасной эксплуатации атомных электростанций. При этом деятельность ENIQ направлена на разработку международных стандартов, регламентирующих аттестацию неразрушающего контроля в атомной энергетике. В состав рабочей группы ENIQ входят представители ведущих компаний и европейских аттестационных органов, действующих в сфере неразрушающего контроля в атомной энергетике, таких как EPRI, Westinghouse, Framatome, EDF, Kiwa-Inspecta, Iberdrola, SQC и др.

 

От Украины в совещании принял участие К.В. Кустов - руководитель Аттестационного органа по аттестации систем эксплуатационного неразрушающего контроля оборудования и трубопроводов АЭС Украины. Аттестационный орган создан в 2017 году приказом №49 Министерства энергетики и угольной промышленности Украины на базе Государственного научно-инженерного центра систем контроля и аварийного реагирования (ГНИЦ СКАР) и действует в соответствии с требованиями национального стандарта НП 306.2.113-2005 «Вимоги до проведення атестації Систем експлуатаційного неруйнівного контролю обладнання та трубопроводів АЕС». После вступления в сентябре 2018 года ГНИЦ СКАР в ассоциацию NUGENIA Аттестационный орган получил право полноценно участвовать в работе ENIQ и разработке стандартов по аттестации неразрушающего контроля в атомной энергетике.

 

В ходе совещания в Хельсинки были обсуждены новые редакции стандартов ENIQ, а также рассмотрен широкий круг вопросов, касающихся аттестации неразрушающего контроля оборудования АЭС и организации работы группы. Среди прочих были затронуты аспекты, связанные с разработкой требований к методикам контроля, унификацией терминологии, применяемой в неразрушающем контроле. Одной из актуальных тем вызвавших бурное обсуждение была презентация представителя Westinghouse М. Боландера о применении программного обеспечения с искусственным интеллектом для анализа результатов автоматизированного неразрушающего контроля. Участники дискуссии высказали мнение, что такая задача является проблематичной в настоящее время с точки зрения аттестации, но в любом случае в ближайшем будущем необходимо будет разрабатывать требования к аттестации такого программного обеспечения.

 

К.В. Кустов принял участие в обсуждении возможных новых международных проектов в сфере неразрушающего контроля, а также подтвердил приверженность Аттестационного органа принципам МАГАТЭ и ENIQ применительно к аттестационному процессу в ядерной энергетике Украины.

Представитель EPRI Ф. Эшвин призвал участников совещания активнее участвовать в международных встречах, посвященных специфике неразрушающего контроля в атомной энергетике для улучшения обмена опытом и знаниями в мире.

 

Следующее совещание ENIQ планируется провести в 2019 году в Будапеште.


 

Короткі статистичні підсумки ХХΙΙ-ї Міжнародної конференції «Сучасні методи та засоби неруйнівного контролю і технічної діагностики» і фотозвіт


У конференції взяли участь 132 спеціаліста з 72 організацій, в т.ч від НАН України - 5, вузів - 9, від НАЕК «Енергоатом» - 5, від енергохолдингу "ДТЕК" - 7, від групи компаній «Метінвест» - 5.
Під час конференції працювала виставка засобів НК і ТД, на якій були представлені 11 українських фірм, в т.ч. вперше - «Хімлаборреактив», «Укрінтех», «Діагностика та контроль».
Генеральним спонсором конференції був «УкрНДІНК», спонсорами - компанії «ОНІКО», «Укрінтех», «ІнтронСЕТ» і «Хімлаборреактив».

 

Під час пленарного засідання

Учасники конференції

В.О.Троїцький, Т.М.Луценко, О.В.Мозговой, В.П.Бабак І.Я.Шевченко, В.О.Цечаль, Ю.К.Бондаренко

Ю.М.Посипайко, О.Т.Зельниченко, С.О.Щупак

Вечірня "доповідь" В.О.Цечаля

 

Стенди компаній-учасників виставки засобів НК

 

крНДІНК" (Київ) - генеральний спонсор

"Інтрон-СЕТ" (Київ)

ОНІКО (Київ)

"Укрінтех" (Харків)

"Хімлаборреактив" ("HLR", Київ)

"Діагностика і контроль" (Миколаїв)

"Ультракон" (Київ)

"Промтехнології" (ТМ "Новотест", Дніпро)

"Діаностичні прилади"(Київ)

"Харківприлад"

 

І наостанок Ви можете додати собі гарного настрою прочитавши вірш Віктора Олександровича Цечаля - посвяту учасникам конференції


12-я Европейская конференция по неразрушающему  контролю

В период с 11 по 15 июня 2018 года в Швеции состоялась 12-я Европейская конференция по неразрушающему контролю (ECNDT 2018). Эта конференция была организована в кооперации национальных обществ по НК стран северной Европы – Швеции, Норвегии, Дании, Финляндии, проходила в Гетеборге и собрала более 1800 участников. Предметом выступлений представителей – специалистов в области неразрушающего контроля из разных стран стали последние достижения европейской дефектоскопии по всем ведущим направлениям НК (радиография, ультразвуковые методы испытаний, вихретоковый и магнитный контроль, поиск дефектов с помощью проникающих веществ и т.д.).

Украину на конференции представляли специалисты Института электросварки им. Е.О Патона НАН Украины, Национального технического университета Украины «Киевский политехнический институт им. И. Сикорского”, Ассоциации “ОКО”, ГП “КОЛОРАН” Института физической химии им. Л.В. Писаржевского НАН Украины, НТЦ «Промтехнологии», НПФ «Диагностические приборы».

Михаил Казакевич и

Norikazu Ooka

Юлия Лысенко и

Анна Поволоцкая

Стенд компании

"Промтехнологии"

Юлия Лысенко

(НТУУ "КПИ")

Ученые Украины представили десять докладов о результатах своих научных исследований, а в выставке приборов и оборудования для НК, проходившей в рамках конференции, принимали участие с самостоятельным стендом Украинское общество НКТД, Ассоциация “ОКО”, НТЦ «Промтехнологии», ООО «Специальные Научные Разработки».

Один из дней в ходе конференции был посвящен празднованию 10-го юбилея Международной академии неразрушающего контроля (ANDTI). Лауреат Нобелевской премии в области химии господин Joachim Franc в своем докладе  «Single particle crio-electron microscopy»  подробно рассказал об открытии криогенного микроскопа, использование которого дало возможность значительно расширить  возможности биологических исследований. Члены ANDTI P.Trampus и V.Krstely  выступили с докладом «NDT Integrity engineering», в котором сфокусировали внимание на вопросах сохранения целостности конструкций в процессе их эксплуатации и связи этого явления с эффектом старения конструкционных материалов. Подробный отчет о выполнении проекта «ITER» - наиболее амбициозного энергетического современного мирового проекта - сделал Bernard Bigot. Он рассказал о строительстве в Южной Франции самого большого безуглеродного источника энергии (токамака), принцип работы которого аналогичен процессам, происходящим в звездах. Член ANDTI Uwe Ewert ознакомил слушателей с последними достижениями цифровой радиографии.

Гетеборг – второй по величине город Швеции, крупнейший центр автомобилестроения, порт, связывающий Скандинавию со всем миром. Это cтаринный город, расположенный на западном побережье Швеции. Основанный более 400 лет назад, город полон историческими достопримечательностями, прекрасными церквями и уникальными музеями. Достаточно вспомнить морской музей, художественную галерею и круизы вдоль побережья «Гота-фьерда», памятником, установленным в честь шведских моряков и др. Именно оттуда уже 350 лет  назад отправлялись корабли в Америку. Ныне – это крупнейший центр образования. И то, что первая состоявшаяся  в Скандинавии Европейская  конференция NDT прошла именно здесь – яркое подтверждение его потенциала и перспектив развития.

M.Л.Казакевич, зам. председателя УТ НКТД, член Совета ANDTI


 

Нарада ініціативної групи зі створення національної ради з НК і авіації

 

Ініціативна група зі створення Української національної ради з неруйнівного контролю в аерокосмічній галузі (УНРНКАРГ) за підтримки УТНКТД організувала проведення  наради щодо створення цієї структури.

Нарада відбулася 19 березня 2018 року у  приміщенні Національного технічного університету України ім. Ігоря Сікорського. 

До уваги зацікавлених сторін пропонуємо протокол цієї наради за цим посиланням.

 


 

До відома членів технічного комітету стандартизації № 78

«Технічна діагностика і неруйнівний контроль»

 

22 березня 2018 року в корпусі № 6 ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАН України відбудеться засідання технічного комітету.

На порядку денному засідання:

 • Розгляд проекту нової редакції Положення про Технічний комітет №78 «Технічна діагностика і неруйнівний контроль» та погодження його структури. (Проект Положення для ознайомлення

 • Вибори керівного складу ТК-78 (голови заступників голови, відповідального секретаря, керівників робочих груп);

 • Підтвердження членства в ТК №78.

Засідання розпочнеться о 10:00 в аудиторії №207-208 (2 поверх).


Повідомлення Технічного комітету ТК-78 стосовно прийняття нових стандартів з НК

Відповідно до кількох наказів Національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ», виданих у другій половині 2017 року, в Україні прийнято низку національних стандартів з неруйнівного контролю гармонізованих з міжнародними та європейськими стандартами, з яких 9 прийнято методом перекладу і ще 8 - методом підтвердження  (без перекладу на українську). В той же час, чинність чотирьох стандартів було скасовано.

  Детальніше ...