|
УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВОНЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ |
Статут УТ НКТД |
|
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики (надалі – Товариство) – творча всеукраїнська громадська неприбуткова організація, яка об`єднує на добровільних засадах учених, науково-технічних працівників, інженерів, робітників-новаторів, викладачів і студентів, професійна діяльність яких пов`язана з неруйнівним контролем та технічною діагностикою (НКТД). 1.2. Діяльність Товариства будується на демократичних засадах, на основі самоуправління, гласності в роботі та розвитку ініціативи. 1.3. Головною метою Товариства є консолідація зусиль науково-технічних працівників та новаторів виробництва для розвитку їх творчої та ділової активності, реалізації свободи творчості та обміну інформацією, розширення співробітництва та міжнародних контактів, комплексного вирішення проблем підвищення якості та надійності промислових виробів і споруд та захист законних соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів своїх членів. 1.4. Свою діяльність Товариство здійснює відповідно до Конституції України, Закону України “Про об’єднання громадян”, чинного законодавства та цього Статуту. Взаємодія з іншими товариствами, спілками, державними та громадськими організаціями будується на добровільній договірній основі. 1.5. Юридична адреса Товариства: 03150, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
2. ЗАВДАННЯ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА
2.1. Товариство ставить перед собою такі завдання:
2.2. Для виконання статутних завдань Товариство в порядку, встановленому чинним законодавством:
3. ЧЛЕНСТВО В ТОВАРИСТВІ
3.1. Членство в Товаристві є добровільним. 3.2. Товариство має два види членства – індивідуальне та колективне. Індивідуальними членами можуть бути вчені, інженери, техніки, новатори виробництва, а також інші особи та іноземні громадяни, котрі визнають Статут і сплатили вступний внесок. Колективними членами можуть бути трудові колективи підприємств, організацій, установ, навчальних закладів, фірм, інші громадські об`єднання, які визнають Статут, сплатили вступний внесок і діяльність яких відповідає цілям і завданням Товариства. 3.3. Прийом індивідуальних членів здійснюється в первинних організаціях Товариства, а при їх відсутності – в міських, обласних чи районних відділеннях або секретаріаті Товариства. 3.4. Прийом колективних членів здійснюється правлінням Товариства за письмовою заявою повноважного представника відповідного трудового колективу. 3.5. Член Товариства має право:
3.6. Член Товариства зобов`язаний:
3.7. В разі порушення членом Товариства Статуту правління може прийняти рішення про його виключення.
4. СТРУКТУРА ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ ТОВАРИСТВА
4.1. Товариство будується за професійним та територіальним принципами. Члени Товариства можуть об`єднуватись у первинні організації, які створюються на підприємствах, в організаціях, установах чи за місцем проживання. Первинні організації ставляться на облік в правлінні Товариства. 4.2. Первинні організації Товариства обирають свої керівні органи на власних зборах. Чисельність керівного органу, форму його обрання, строк повноважень, а також форми роботи визначаються зборами. 4.3. Міські, районні, обласні відділення створюються з ініціативи первинних організацій Товариства. Їх керівні органи обираються на зборах повноважних представників членів Товариства. Чисельність керівного органу, форму його обрання, термін та склад повноважень, а також форми і методи роботи визначаються зборами. Первинні організації, міські, районні, обласні відділення Товариства в своїй діяльності керуються цим Статутом та своїми положеннями, які приймаються їхніми вищими керівними органами та затверджуються Правлінням Товариства. Для набуття прав юридичної особи первинні організації, міські, районні, обласні відділення повинні зареєструватися в установленому законом порядку; без прав юридичної особи – легалізуватись шляхом повідомлення про заснування. 4.4. Вищим керівним органом Товариства є Конференція, яка скликається правлінням один раз на три роки. Норма представництва на Конференцію визначається правлінням. Про скликання і порядок денний Конференції оголошується не пізніше ніж за 15 днів до початку роботи. Позачергова Конференція може бути скликана по рішенню правління або на вимогу не менш ніж 1/4 членів Товариства. Конференція правомочна, якщо в її роботі бере участь більш 2/3 обраних делегатів. Рішення Конференції вважається правомочним, якщо за нього проголосувало більше половини делегатів. 4.5. Конференція Товариства:
4.6. Правління Товариства обирається делегатами Конференції для керівництва його діяльністю в період між Конференціями. Засідання правління скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на рік. Засідання правління вважається правомочним, якщо в його роботі бере участь більше половини його членів. Рішення приймаються більшістю голосів. 4.7. Правління Товариства:
4.8. Для розгляду поточних питань правління обирає із свого складу бюро, до якого входять голова Товариства, його заступники, секретар Товариства і кілька членів правління. Періодичність засідань бюро визначається необхідністю вирішення поточних питань. 4.9. Для виконання поточної організаційної роботи правління формує секретаріат, який очолює секретар Товариства, та виконавчий комітет, який очолює виконавчий директор Товариства. Кількісний склад секретаріату та виконавчого комітету визначається обсягом роботи. Обов`язки та права секретаря, виконавчого директора та членів секретаріату і виконавчого комітету може визначатись контрактами чи відповідними Положеннями. 4.10. Голова Товариства:
4.11. Ревізійна комісія щорічно ревізує фінансово-господарську діяльність Товариства й підвідомчих йому організацій, додержання встановленого порядку проходження справ, роботу по розгляду пропозицій членів Товариства. Із свого складу ревізійна комісія обирає голову, його заступника і секретаря. Ревізійна комісія звітує про свою діяльність перед Конференцією.
5. КОШТИ, МАЙНО ТА ПРАВОВИЙ СТАТУС ТОВАРИСТВА
5.1. Кошти Товариства утворюються за рахунок:
5.2. Розміри вступних внесків індивідуальних і колективних членів Товариства встановлюються рішенням Правління. Розміри щорічних внесків індивідуальних і колективних членів Товариства визначаються рішенням Правління, встановлюються з 1 січня наступного року і не можуть змінюватися протягом року. 5.3. Кошти Товариства спрямовуються на ведення статутної діяльності, організаційно-господарські заходи та інші потреби, передбачені Статутом, планом роботи, бюджетом та кошторисом. 5.4. Право господарського управління коштами та майном Товариства надається правлінню, яке несе відповідальність за своєчасне надходження та збереження коштів і майна, а також правильне їх використання. 5.5. Товариство та його відділення є юридичною особою, мають свої печатки, штампи, символіку та необхідну атрибутику, зразки якої затверджуються правлінням Товариства і реєструються в установленому порядку. 5.6. Товариство і його відділення у відповідності з чинним законодавством можуть вступати у майнові права, відкривати рахунки в банківських установах, мати самостійний баланс, бути позивачем і відповідачем в суді та арбітражі. 5.7. Товариство, його відділення, створені ним установи та організації зобов`язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність в установленому законом порядку.
6. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА
6.1. Товариство може припинити свою діяльність внаслідок реорганізації (з`єднання, приєднання, поділу) або ліквідації за рішенням конференції, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством. 6.2. У випадку ліквідації Товариства кошти та майно, які залишилися, використовуються в порядку, що визначила Конференція, або в установленому законом порядку, в тому числі можуть бути передані організаціям, цілі і завдання яких аналогічні цілям і завданням Товариства. 6.3. Ліквідація Товариства проводиться ліквідаційною комісією, утвореною Конференцією, яка прийняла таке рішення, або органом, за рішенням якого проводиться ліквідація.
|